Jeśli kupiłeś smartfona i poszukujesz do niego ciekawych i pomocnych aplikacji to miejsce dla Ciebie! A może dopiero poszukujesz telefonu dla siebie i nie wiesz co wybrać? U nas znajdziesz opisy, specyfikacje techniczne modeli wielu marek. Zapraszamy!

Porównanie iPhone 8 i iPhone X – który model wybrać?

iPhone 8_1

Apple w tym roku zaprezentował aż trzy nowe modele, są to- iPhone 8 i 8 Plus oraz iPhone X. Dwa pierwsze modele niewiele się od siebie różnią więc aby było prościej, porównam model standardowy 8, wraz z rewolucyjną X. Oby dwa modele są zbudowane w zasadzie z tych samych komponentów. Napędza je procesor A11 Bionic oraz działają na oprogramowaniu iOS 11. Różnica jest w tym, jak dany model to wykorzystuje. iPhone X wykorzystuje technologię wraz z silnikiem neuronowym do rozpoznawania twarzy, czyli Face ID, w modelu niżej takiego rozwiązania nie znajdziemy. Innowacyjne rozwiązanie, jakie zostało wprowadzone przez Apple w „dziesiątce” posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Fakt jest taki, że jeśli kupujemy iPhone X jesteśmy osobami, które jako jedne z pierwszych testują nową technologię. W iPhone 8 zastosowano stary, dobry Touch ID, który jak do tej pory sprawdzał się znakomicie. Oprócz tego telefony różnią się wyglądem głównie, jeśli chodzi o ekran.

iPhone X_1

W iPhone X zastosowano tzw. Notcha, który spowodował niemały szum wokół siebie. Nadal nie wiadomo czy takie rozwiązanie będzie stosowane przez Apple. Dla większości użytkowników cena jest głównym aspektem, którym kierujemy się podczas wyboru smartfonu. Pod tym względem te dwa modele, znacznie się różnią. iPhony 8 i 8 Plus kosztują maksymalnie około 3800 złotych, za to model X prawie 5000 złotych.

Comments are closed.

Blog
(Input html or adsense code here)