Jeśli kupiłeś smartfona i poszukujesz do niego ciekawych i pomocnych aplikacji to miejsce dla Ciebie! A może dopiero poszukujesz telefonu dla siebie i nie wiesz co wybrać? U nas znajdziesz opisy, specyfikacje techniczne modeli wielu marek. Zapraszamy!

1,167 miliardów smartfonów było na rynku w 2014 roku

Smartfony_1

W 2014 roku na świecie działało 1,167 mld smartfonów. Z najnowszych rankingów wynika, że nadal liderem na tym rynku pozostaje koreańska firma Samsung, która posiada ponad 28-procentowy udział na rynku smartfonów. Warto zwrócić uwagę, iż na drugim miejscu w rankingu plasuje się firma Apple, której udało się wywalczyć 16,4% udziału w rynku. Duże znaczenie ma fakt, iż dysproporcje pomiędzy pierwszym a drugim producentem znacząco zmniejszyły się, a wpływ na to miała utrata blisko 4,5% przez Samsunga. Autorzy rankingu, a więc TrendForce uznają, iż w 2015 roku czołówka rankingu pozostanie taka sama.

Smartfony_2

Na trzeciej pozycji w gronie producentów smartfonów uplasowała się firma Lenovo, której udział na rynku wzmocniło przejęcie Motoroli i obecnie wynosi 7,9%. Czołową piątkę uzupełnia Huawei oraz LG. Ciekawostką może być bardzo wysoka pozycja firmy Xiaomi, która zadebiutowała w czołowej dziesiątce z 5,2% udziału na rynku. W dziesiątce znalazły się także firmy tj. Sony, Coolpad oraz ZTE.

Comments are closed.

Blog
(Input html or adsense code here)